Հունիսի 15-ին ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Մարգարետա Սեդերֆելտի գլխավորած պատվիրակությունը ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանի եւ ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ եւ մեկ րոպե լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը: Այնուհետեւ այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել Եղեռնը հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:
ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Մարգարետա Սեդերֆելտը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի «Պատվավոր հյուրերի» հուշամատյանում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ հարգում է Եղեռնի զոհերի հիշատակը եւ խաղաղություն ցանկանում մեր երկրին:

On June 15, the delegation led by the OSCE PA President Margareta Cederfelt visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the Head of the RA NA delegation to the OSCE PA, the deputy of the Civil Contract Faction Eduard Aghajanyan and the member of the RA NA delegation to the OSCE PA, the deputy of the Civil Contract Faction Maria Karapetyan.
The guests laid flowers at the Eternal Flame perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims and observed a one-minute of silence to honor the memory of the Holy Martyrs. Then they visited the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents certifying the Genocide.
The OSCE PA President Margareta Cederfelt left a note in the Memory Book of Honorable Guests of the Armenian Genocide Museum-Institute. The OSCE PA President noted that she respects the memory of the Genocide victims and wishes peace to our country.